دسته‌هاگیاهان دارویی

کندر، گیاهان دارویی برای تقویت حافظه

کندر

کندر از جمله گیاهان دارویی است که بسیار مورد توجه متخصصان طب سنتی قرار دارد.

کندر
گیاه دارویی کندر

 

گیاهان دارویی

گیاهان دارویی از زمان گذشته تا به امروز نقش مهمی در درمان بیماری‌های گوناگون داشتند. درگذشته که داروهای شیمیایی مانند امروز موجود نبودند؛ گیاهان دارویی که منشاء طبیعی داشتند تنها داروهای موجود برای تسکین دردها و همچنین درمان بیماری‌های مختلف بودند. این داروها حتی باوجود گسترش داروهای شیمیایی نیز همچنان از جایگاه مهم و ویژه برخوردار هستند. آزمایش‌های علمی نشان دادند که این گیاهان، دارای مواد گوناگونی می‌باشند که می‌توانند بر روی بیماری‌های مختلف اثر بگذارند. این داروهای گیاهی می‌توانند به پیشگیری از بیماری‌های گوناگون کمک کنند. به همین دلیل می‌توان در زمان سلامتی نیز از آن‌ها استفاده کرد. در ادامه در خصوص چند مورد از مهم‌ترین گیاهان دارویی که می‌توانند به‌سلامت انسان‌ها کمک کنند اشاره می‌کنیم.

کندر

یکی دیگر از داروهای گیاهی که خواص بسیار زیادی دارد، کندر است. کندر در حقیقت صمغ یک درخت است که دارای رنگ زرد شفاف است. یکی از مهم‌ترین خاصیت‌ها و مزیت‌های کندر، خاصیت ضدالتهابی آن است. به همین دلیل کندر می‌تواند برای درمان عفونت‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. این ماده همچنین می‌تواند به تقویت حافظه نیز کمک کند. ازجمله دیگر خواصی که کندر دارد؛ می‌توان به کاهش‌تری گلیسیرید و چربی خون اشاره کرد. این ماده همچنین برای سلامت پوست و مو نیز مفید است.

این محصول را از اینجا تهیه کنید

آیا می‌توان از داروهای گیاهی بدون هیچ محدودیت استفاده کرد؟

شاید این سؤال ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده باشد که آیا می‌توان بدون هیچ محدودیتی از داروهای گیاهی استفاده کرد. همه ما می‌دانیم مصرف خودسرانه و بدون تجویز پزشک داروهای شیمیایی، می‌تواند اثرات جبران‌ناپذیری داشته باشد؛ اما این مسئله چندان در مورد گیاه‌های دارویی صدق نمی‌کند؛ زیرا این گیاهان معمولاً فاقد عوارض جانبی هستند در حالی که داروهای شیمیایی عوارض جانبی فراوانی دارند. می‌توان گیاه‌های دارویی را به‌صورت روزانه مصرف کرد و حتی دم‌نوش‌های مختلف را جایگزین چای یا قهوه نمود؛ اما با این وجود بهتر است برای مصرف گیاه‌های دارویی حتماً با پزشک طب سنتی مشورت کنید؛ زیرا مصرف بعضی از گیاهان دارویی؛ برای زنان باردار یا شیرده توصیه نمی‌شود. همچنین باید گفت افرادی که به بیماری‌های زمینه‌ای و خاص مبتلا هستند نیز حتماً باید برای مصرف گیاهان دارویی با پزشک مشورت کنند و از مصرف خودسرانه گیاهان مختلف پرهیز کنند زیرا ممکن است بعضی از گیاه‌های خاص اثر منفی بر روی بعضی از بیماری‌ها داشته باشند. درنتیجه با مشورت با پزشک طب سنتی می‌توان بدون هیچ نگرانی از داروهای گیاهی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.